טיפול בהפרעות קשב וריכוז | קשיי למידה , לקויות קשב ,
דרך הקשב - מכון הפרעות קשב וריכוז  
   

טיפול בהפרעות קשב וריכוז - שאלות נפוצות

 

 

מחפשים מכון קשב וריכוז שיענה על כל השאלות המבלבלות בנושא של טיפול בהפרעות קשב וריכוז?

ריכזנו עבורכם מספר שאלות נפוצות של אנשים הסובלים מתופעות של הפרעות קשב וריכוז

 

 MOXO

 MOXO  אנו בקליניקה מבצעים מבחני מוקסו

ניתן לקבל דו"ח עבור כל גורם מטפל

מהן הסיבות המרכזיות להפרעת קשב וריכוז ?  מהן הסיבות המרכזיות להפרעת קשב וריכוז ?
הסיבות המדויקות להפרעות קשב וריכוז אינן ידועות. מומחים קבעו שבהפרעה  קיים מרכיב גנטי ברור. בנוסף, ההשערות הן  שגנים השולטים בנוירוטרנסמיטרים במח שונים כנראה אצל הסובלים מ ADHD יש לזכור כי לא בכל המקרים קיים קשר גנטי.
ההפרעה נמצאת לעיתים בילדים שאמהותיהם שתו אלכהול  או עישנו בזמן ההיריון, לידה במשקל נמוך יכולה לגרום לעיתים להפרעות קשב וריכוז, ילדים שנחשפו לעופרת או לרעלני סביבתיים אחרים בגיל מוקדם או פגיעות ראש בילדים, בעיקר באונה הקדמית. כל הנ"ל עלולים לגרום להופעת הפרעת הקשב והריכוז בשלב מאוחר יותר..

מעולם לא אובחנתי כלקויית קשב אבל קשה לי לשבת שעות ארוכות על פרוייקטים ועבודות. חבר מהלימודים הציע לי לקחת ממנו ריטלין. האם כדאי לי פשוט לקחת את הכדור ולראות אם הוא עוזר לי?  מעולם לא אובחנתי כלקויית קשב אבל קשה לי לשבת שעות ארוכות על פרוייקטים ועבודות. חבר מהלימודים הציע לי לקחת ממנו ריטלין. האם כדאי לי פשוט לקחת את הכדור ולראות אם הוא עוזר לי?
ריטלין הוא סם. הוא עוזר מאד לאנשים הסובלים מהפרעת קשב אבל יכול להזיק בשימוש לא מושכל למי שאין הפרעה ספציפית.
הסיבות לקשיים לשבת שעות וללמוד יכולים להיות שונים ואינם נובעים בהכרח מהפרעת קשב וריכוז, לכן הריטלין אינו הפתרון לכל.
הריטלין הוא תרופה שעלולה להזיק בשימוש לא מתאים, ויכולה גם להיות מסוכנת. אני מציע לפנות למומחה שלנו לעשות אבחון מקצועי ולא לעשות "ניסיונות" עצמיים.
 
 אני בן 36 איך אדע אם יש לי הפרעת קשב וריכוז  אני בן 36 איך אדע אם יש לי הפרעת קשב וריכוז
בהפרעת קשב וריכוז המרכיב הגנטי הוא מרכזי, אז אם אחד מילדך  אובחן כסובל מהפרעת הקשב יש סיכוי של בין 30% ל  40% שאחד ההורים סובל מההפרעה, תופעות אחרות שיכולות להדליק אצלך נורה אדומה הם דחיינות במשימות שלקחת על עצמך לבצע, קושי בהתמדה, קושי בהתארגנות, קשיים בריכוז , אי יציבות תעסוקתית, תאונות חוזרות ונשנות, מצבי רוח משתנים ועוד.

איבחון הפרעות קשב וריכוז חשוב במיוחד בחיי המבוגר הנדרש להתמודד בחייו הבוגרים עם תחומי אחריות נרחבים בבית ומחוצה לו.
יש לי בעיות בחיי הנישואין. האם זה יכול להיות קשור ל-ADHD שלי?   יש לי בעיות בחיי הנישואין. האם זה יכול להיות קשור ל-ADHD שלי?
כן. שיעור הגירושין  בקרב אנשים הסובלים מתופעות של הפרעות קשב וריכוז הוא גבוה פי שניים מאשר לקהל הרחב, וזאת כאשר אחד מבני הזוג סובל מהפרעות הקשב.
הטענות הנפוצות בקרב זוגות אלה הם  אתה לא אמין, לא קשוב, ומוסח כל הזמן, אתה לא עומד בהתחייבויות שלקחת על עצמך ועוד.
תחושות אלו מביאות לשורה של קונפליקטים בחיי הזוג.  
לאחר אבחון הפרעות קשב וריכוז ניתן לטפל במי שלוקה בהפרעה ולשפר את התקשורת והתיפקוד במערכת הזוגית.
 מתי מתחילים לסבול מתופעות של הפרעות קשב וריכוז ADD או ADHD?  מתי מתחילים לסבול מתופעות של הפרעות קשב וריכוז ADD או ADHD?
בספרות המקצועית נקבע כי להפרעות קשב וריכוז ניתן לראות  סימנים ראשונים כבר  בילדות החל  מגיל שבע למרות שחלק לא מבוטל  מהסובלים ממנה מאובחנים רק בבגרותם.
המשמעות היא שמבוגרים שאובחנו בבגרותם סבלו למעשה מההפרעה מאז ילדותם ומצאו דרכים אישיות  וסביבתיות  להתמודד עם הסימפטומים עד שהתבגרו. 
על פי מחקרים בין 30% ל-70% מהילדים שסבלו מהפרעת הקשב כילדים ימשיכו לסבול ממנה גם בבגרותם.

אני שומע רבות על התופעה אך לא ברור לי מהו ההבדל בין ADD לבין ADHD  אני שומע רבות על התופעה אך לא ברור לי מהו ההבדל בין ADD לבין ADHD
ADD  הם ראשי תיבות של Attention Deficit Disorder   
ואילו ADHD אומר Attention Deficit Hyperactivity Disorder, משמעותו שההפרעה כוללת גם את מרכיב ההיפראקטיביות.
 לפני כמה שנים דיברו כולם על סכנת צבע המאכל האדום. האם הוא מסב נזק מיוחד לסובלים מהפרעת קשב וריכוז?   לפני כמה שנים דיברו כולם על סכנת צבע המאכל האדום. האם הוא מסב נזק מיוחד לסובלים מהפרעת קשב וריכוז?
בעבר עלו השערות שצבעי מאכל וחומרים משמרים עלולים להשפיע על הסובלים מהפרעות קשב, אך מחקרים לא הוכיחו טענות אלה.
המחקרים האחרונים מצביעים על השפעה שלילית של מזונות אלרגניים (שגורמים לאלרגיה) אצל מי שרגישים ויש להם הפרעות קשב וריכוז.
האם ספורט באמת עוזר לטיפול בהפרעת קשב וריכוז?  האם ספורט באמת עוזר לטיפול בהפרעת קשב וריכוז?
פעילות גופנית היא אופצייה טובה, עם זאת לא תמיד מספקת לטיפול בהפרעות קשב וריכוז מסוג ADHD  . הפעילות הספורטיבית מעלה את רמות האדרנלין במוח (כמו הריטלין) ויכולה לעזור כטיפול עצמי להפרעת קשב.
כיום כל המחקרים הרפואיים ממליצים למצוא פעילות גופנית שאתם אוהבים ויכולים להתמיד בה, ולהנות מאפקט מאזן שהגוף שלכם מייצר בעצמו…

 מהי השכיחות של הפרעות קשב וריכוז במבוגרים ?  מהי השכיחות של הפרעות קשב וריכוז במבוגרים ?
הופעת הסימפטומים של הפרעות הקשב והריכוז מתחילה בגיל הילדות ומחקרים מוכיחים שעד 65% מהאנשים ימשיכו לסבול ממנה גם בבגרותם.

האם תמיד זיכרון גרוע,חוסר ריכוז וחוסר ארגון מעידים על קיומם של הפרעות קשב וריכוז ?  האם תמיד זיכרון גרוע,חוסר ריכוז וחוסר ארגון מעידים על קיומם של הפרעות קשב וריכוז ?
בהחלט לא, קשיים מסוג חוסר ריכוז, בלבול, חוסר ארגון, פעילות יתר או לחילופין העדר אנרגייה, יכולים לנבוע מסיבות אחרות כגון הפרעת דיכאון או חרדה. במקרים אלה חשוב לבצע אבחון מקצועי ע"י פסיכיאטר מומחה  כדי לאבחן אם מדובר בהפרעות דיכאון וחרדה או הפרעות קשב וריכוז. רק אאבחון מקצועי ידע להתאים את הטיפול לבעיה האמיתית ממה אתה סובל.

שמעתי שמדיטצייה יכולה לעזור לאנשים עם הפרעות קשב וריכוז, האם יש אמת בדבר?  שמעתי שמדיטצייה יכולה לעזור לאנשים עם הפרעות קשב וריכוז, האם יש אמת בדבר?
מחקרים הוכיחו כי תרגול מדיטצייה מסוג מיינדפולנס יכולה לשפר את רמת הריכוז ולהוריד את רמת המתח והחרדה בחיי יומיום.
אני בן 48 האם יש טעם לעשות בככל איבחון הפרעות קשב בגילי?  אני בן 48 האם יש טעם לעשות בככל איבחון הפרעות קשב בגילי?

בוודאי שכן, בכל גיל ניתן ורצוי לטפל בבעיות קשב וריכוז בכדי לשפר משמעותית את איכות החיים.
אם יש נושא בחייך שלדעתך מושפע מהפרעת הקשב, מומלץ לפנות אלינו להתייעצות.

 שמעתי על מבחן מוקסו, מתי עושים אותו  שמעתי על מבחן מוקסו, מתי עושים אותו
MOXO  הוא מבחן  הבודק באופן הישיר ביותר פעולות מוחיות הקשורות להפרעת קשב וריכוז. האבחון בודק 4 פונקציות מרכזיות של הפרעת הקשב מהירות תגובה, זמני תגובה, אימפולסיביות והיפראקטיביות.
האם מבחן TOVA מאבחן הפרעות קשב . עשיתי מבחן טובה ואמרו לי שיש לי הפרעת קשב, האם זה נכון?  האם מבחן TOVA מאבחן הפרעות קשב . עשיתי מבחן טובה ואמרו לי שיש לי הפרעת קשב, האם זה נכון?
מבחן TOVA בפני עצמו אינו מאבחן הפרעת קשב וריכוז.  האבחון המלא להפרעת קשב וריכוז נעשה רק ע"י רופא מוסמך פסיכיאטר או ניאורולוג, שיכול להשתמש במבחן TOVA ככלי עזר להשלמת אבחון.  ממצאים חיוביים במבחן TOVA  יכולים לנבוע מסיבות שונות  ורק רופא   יכול לבצע אבחנה מבדלת ולפענח נכון את ממצאי האבחון.  באם בעבר נבחנת במבחן TOVA אתה מוזמן להביא  גם אותו איתך כשאתה מגיע לאבחון אצל רופא במכון .
 אני בת 42, אני רוצה לעשות איבחון הפרעת קשב וריכוז במבוגרים מה עלי להביא איתי  אני בת 42, אני רוצה לעשות איבחון הפרעת קשב וריכוז במבוגרים מה עלי להביא איתי
לפגישה  עלייך להביא אבחונים קודמים , כולל  אבחוני לקויות למידה במידה ונעשו  בעבר, אם ברשותך תעודות מבית הספר היסודי  ממולץ להביאן .
ביתי בת השמונה נמצאת בתהליך אבחון ואומרים שיש לה הפרעת קשב , אני זוכרת את עצמי בגילה עם בעיות דומות, יכול להיות שאני העברתי לה את זה ? יש לי הרגשה שאני ממשיכה לסבול מכל מיני קשיים גם היום, יכול להיות שיש לי עדיין הפרעת קשב וריכוז למרות שאני כבר אמא?  ביתי בת השמונה נמצאת בתהליך אבחון ואומרים שיש לה הפרעת קשב , אני זוכרת את עצמי בגילה עם בעיות דומות, יכול להיות שאני העברתי לה את זה ? יש לי הרגשה שאני ממשיכה לסבול מכל מיני קשיים גם היום, יכול להיות שיש לי עדיין הפרעת קשב וריכוז למרות שאני כבר אמא?
להפרעת הקשב והריכוז יש מרכיב גנטי חזק מאוד. אחוז גבוה של אנשים, 60% ויותר,מאלה שסבלו מהפרעת קשב וריכוז בילדותם ,גם אם לא אובחנו,ממשיכים לסבול מההפרעה ברמה משמעותית במהלך חייהם הבוגרים. כיום ניתן לאבחן את ההפרעה גם בגיל מבוגר , לטפל בה  ולשפר את איכות החיים.
האם הפרעת קשב קשורה לדיכאון?  האם הפרעת קשב קשורה לדיכאון?
לעיתים אנו מוצאים סימפטומים דומים גם בהפרעת קשב וגם בדיכאון. הבעייה שמדובר בסימפטומים זהים אשר יכולים לנבוע מסיבות שונות. לכן חשוב מאוד לעשות אבחון על ידי פסיכיאטר מומחה בהפרעות קשב ובדיכאון כדי לדעת מהן הסיבות לסימפטומים. רק כמאבחנים נכון את הסיבות לקשיים או להתנהגות ניתן לטפל בהם נכון ןממוקד.
שמעתי שהפרעת הקשב היא גנטית, מה זה אומר לגבי אם הילד שלי אובחן?  שמעתי שהפרעת הקשב היא גנטית, מה זה אומר לגבי אם הילד שלי אובחן?
אכן, בהפרעת הקשב יש מרכיב גנטי ברור. אם בנך אובחן כסובל מהפרעת קשב  אז הסיכוי שגם בן משפחה מדרגה ראשונה/הורים  סובל מהפרעת קשב הוא 75%.   במקרים אלה מומלץ שאם אחד מההורים מרגיש שיש לו סימפטומים המזכירים הפרעת קשב, ילך לאבחון מבוגרים שכן כהורה חשוב מאוד שתהיה מודע לקשיים שלך שיכולים לנבוע מהפרעת הקשב ותטפל בהם. הדבר חשוב לצורך יצירת מערכת יחסים הורית בריאה ומקדמת. כאשר גם לילד וגם לאחד ההורים יש הפרעת קשב,  הדבר מקשה מאוד על האינטראקצייה בינהם ועל התקשורת במשפחה
ראיתי שיש לכם סדנה למינדפולנס , רציתי פרטים  ראיתי שיש לכם סדנה למינדפולנס , רציתי פרטים
אכן, אנו מנחים סדנת מיינדפולנס שעיקרה פיתוח מודעות להתנהלות שלנו, תוך פיתוח יכולות לבחור את התגובות המתאימות לנו היום. אנשים נוהגים להגיב אוטומטית לארועים, אנשים או נסיבות. התגובות האוטומטיות שלנו לעיתים יעילות ולעיתים הרסניות. במהלך הסדנה אנו מלמדים ריכוז והתבוננות ברגשות, מחשבות ותחושות הגוף שלנו, מפתחים יכולת להתבוננות מקבלת , לא שיפוטית שמאפשרת לנו בהדרגה  לבחון אם ההתנהלות האוטומטית שהתקבעה אצלינו מאז הילדות עדיין משרתת אותנו , ואז לבחור באלטרנטיבה מודעת. הסדנה נותנת כלים ומתאימה לכל מי שמבקש להכניס קצת מודעות לצורת התנהגותו והתנהלותו בעולם. מבחינתינו מדובר ב"מסע" לחקירת התודעה שלנו . המסע נעשה על ידי  התבוננות בתודעה באופן מקבל ולא שיפוטי.
מינדפולנס למי מתאים  מינדפולנס למי מתאים
מינד]ולנס היא טכניקת מדיטצייה שיכולה לסייע לקבוצות רבות. לאנשים עם כאבים כרוניים, לאנשים הסובלים מדיכאון או חרדה וסתם לאנשים הרוצים לשפר את  איכות חייהםן

 

יש לכם שאלות נוספות? מתלבטים לגבי יעוץ?
נשמח אם תכתבו לנו...
יש לכם שאלות נוספות? מתלבטים לגבי יעוץ?

נשמח אם תכתבו לנו...


| קשיי למידה || לקויות קשב || לקויות למידה || ריטלין לילדים |
 • הדפס עמוד זה
 • ספר לחבר
 • הוסף לפייסבוק
 • הוסף לגוגל סימניות
 • הוסף ציוץ בטויטר

 

 

בקיץ זה

16/6/22

פותחים סדנת מיינדפולנס

לימוד תרגול והנאה

לוותיקים וחדשים

מפגשי בוקר

בני שעתיים

לימוד ותרגול

לפרטים והרשמה במייל:

KESHEVSTYR@GMAIL.COM

או 0506256503

********

דיכאון וחרדה

אבחנה מבדלת וטיפול

**********

אבחון וטיפול

בהפרעת קשב

מבוגרים

ומתן חוות דעת

לביטוח לאומי

0506-256503

********

חרדה והדיכאון

"פתיל קצר"

קשיים בוויסות הרגשי

על כל אלה ועוד

תוכלו לשוחח  עם

ד"ר ברוך סטיר

***

 ייעוץ תרופתי

בנושא הפרעת קשב

אם קיבלתם תרופה שלא ממש עוזרת

 ישנן אפשרויות רבות לטיפול

למיידע עדכני

ולהתייעצות תרופתית

עם ד"ר ברוך סטיר

0502344332

או 0506256503

***

 

   לקליניקה הפרטית 

   לקביעת תורים-ד"ר סטיר

  0506-256503

     
 
 

* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha