חשיבות אבחון הפרעות קשב וריכוז במבוגרים | אבחון
דרך הקשב - מכון הפרעות קשב וריכוז  
   

חשיבות אבחון הפרעות קשב וריכוז במבוגרים במסגרת העבודה

 

אבחון הפרעות קשב וריכוז במבוגריםבעיית הקשב והריכוז ממשיכה להתקיים באחוזים גבוהים בקרב מבוגרים בין אם אובחנו כסובלים מהפרעת קשב בילדותם ובין אם לא. אחד התחומים שעלול להיפגע מהפרעת הקשב הוא תחום העבודה או הקריירה. במקרים רבים קשיים הנובעים מהפרעת קשב משפיעים על ההתנהלות, ההתארגנות והוויסות הרגשי של אנשים הסובלים מהפרעת קשב.
בעיות בוויסות הרגשי מביא לעיתים קרובות לקושי ביחסים בין העובד למנהל או בין העובד לאנשי הצוות ובצורה זו פוגעות בפיתוח הקריירה הפוטנציאלית. חשיבות  אבחון בעיות קשב וריכוז במבוגרים והטיפול בה  חיונית בכדי לשפר את סיכוייו  של בעלי הפרעות קשב וריכוז להשתלב במעגל העבודה  בצורה טובה ומתגמלת לכל הצדדים.

אנשים הסובלים מבעיות קשב וריכוז לא מטופלת, במקביל ליצירתיות שלהם, לאנרגיה החיובית ולתכונות היזמות שלהם, מאופיינים עובדים אלה גם במוסחות גבוהה, קושי לשמור על ריכוז לאורך זמן, קושי בהשלמת מטלות ונטייה לדחות ביצוע המטלות . אנשים אלה נוטים  לעשות מספר דברים בו זמנית מבלי לסיים אותם, הם מאופיינים גם  בקושי בניהול זמן ובהערכת זמן.  בשל היפראקטיביות המאפיינת חלק מהם הם זקוקים להפסקות רבות ותנועתיות  בזמן העבודה. 


הקושי בוויסות הרגשי יכול להיות מאופיין בפרצי כעס, דברנות כפייתית ועיסוק מתמיד בפרטים קטנים העלולים להפריע  לשאר אנשי הצוות  . תופעות אלו מקשות את העבודה הן על העובד בעל הפרעת הקשב והן על האנשים בסביבתו. לשימחתנו הקשיים הנובעים מהפרעת הקשב במבוגרים יכולים לבוא על פתרונם באמצעות אבחון נכון של בעיות קשב וריכוז ממנה סובל העובד.


ארגונים רבים מעדיפים לשמור על אנשים עם הפרעת הקשב בארגון בשל התרומה הייחודית שלהם ובשל העובדה כי בתוך החסרונות והקשיים צומחים יתרונות גדולים.

אנו סבורים כי אם ארגונים יהיו בעלי מודעות גבוהה יותר לנושא וישלחו עובדים ה"חשודים" כסובלים מהפרעת קשב וריכוז לאבחון בעיות קשב וריכוז, הם יכולים לצאת מכך נשכרים.

המפתח הוא התאמה בין התפקיד של העובד הסובל מהפרעת קשב  לבין יכולותיו - יתרונותיו וחסרונותיו,  מדובר בתהליך שלברור  ותאום ציפיות פתוח. אם המעביד והעובד מגדירים את מסגרת העבודה והכללים  בצורה שמתאימה לשניהם תוך התחשבות בצרכיו הספציפיים של העובד בעל הפרעת הקשב ניתן  להגיע לתפקוד יעיל, יצירתי שממנו יהנו השניים. בין הצרכים החשובים לסובל מהפרעת קשב הם גמישות, צמצום בירוקרטיה, פעילות חופשית ,עבודה לא מונוטונית יחד עם מסגרת תומכת הכוללת מסגרת ברורה ומבנה של דיווח שוטף ומוסכם מראש. בגישה הנכונה יזכה העובד בעל הפרעת קשב וריכוז למקום עבודה מספק ומפרה עם יכולת לפתח קריירה  שתמצה את  הפוטנציאל הגלום בו לרבות היצירתיות והיזמיות, תכונות  המאפיינות אנשים עם הפרעת קשב, במקביל ירוויח  הארגון  על צוותו , עובד מוכשר ויצירתי הנוטה לחשוב מחוץ לקופסא ובעל מוטיבציה גבוהה ונאמנות לארגון.

                 כתבה אביגיל הררי סטיר, מנהלת מכון דרך הקשב

 


| אבחון הפרעות קשב וריכוז || אבחון בעיות קשב || הפרעת קשב וריכוז || בעיות קשב וריכוז קשב וריכוז |
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר

 

 

בקיץ זה

16/6/22

פותחים סדנת מיינדפולנס

לימוד תרגול והנאה

לוותיקים וחדשים

מפגשי בוקר

בני שעתיים

לימוד ותרגול

לפרטים והרשמה במייל:

KESHEVSTYR@GMAIL.COM

או 0506256503

********

דיכאון וחרדה

אבחנה מבדלת וטיפול

**********

אבחון וטיפול

בהפרעת קשב

מבוגרים

ומתן חוות דעת

לביטוח לאומי

0506-256503

********

חרדה והדיכאון

"פתיל קצר"

קשיים בוויסות הרגשי

על כל אלה ועוד

תוכלו לשוחח  עם

ד"ר ברוך סטיר

***

 ייעוץ תרופתי

בנושא הפרעת קשב

אם קיבלתם תרופה שלא ממש עוזרת

 ישנן אפשרויות רבות לטיפול

למיידע עדכני

ולהתייעצות תרופתית

עם ד"ר ברוך סטיר

0502344332

או 0506256503

***

 

   לקליניקה הפרטית 

   לקביעת תורים-ד"ר סטיר

  0506-256503

     
 
 

* שם:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha